03
Bře

iPad 2 – tenčí, lehčí, bílý. Ale hlavně: Steve Jobs vypadá dobře!

Včerejší tiskovka Apple přinesla všechno, co jsme si přáli. – tenčí, lehčí, se dvěma kamerami, A5 dvoujádrem a bílou variantou. iMovie a Garageband pro . iOS 4.3. iTunes 10.2. Ale hlavně tam byl a opět jasně vzkázal světu: ještě neumírám! pokračování
iPad 2

iPad 2 má stejný 9,7″ displej jako první iPad. Je o 33 % tenčí než „jednička“, má kameru vpředu a vzadu a navíc nový dvoujádrový 1GHz procesor A5.

Dosud se prodalo 15 milionů iPadů. Steve Jobs potvrdil, že je to dosud nejúspěšnější start jakéhokoliv zařízení . Díky přední kameře podporuje nový iPad 2 , tedy videokonference.

iPad 2 facetime videokonference

Zadní půjde nejspíš využít např. pro aplikace rozšířené reality (). Každopádně zvládá natáčet v rozlišení . iPad 2 vydrží stejně jako původní až 10 hodin v činnosti a 30 dnů ve stand-by.

iPad 2 bílý

3G modely iPadu 2 budou kompatibilní s GSM i CDMA sítěmi, budou tedy v USA dostupné pro zákazníky Verizon i AT&T. Mezi nové příslušenství patří HDMI adaptér s možností konverze grafiky na 1080p (ten půjde strčit i do a 4. generace, i starého iPadu).

iPad 2 HDMI 1080p LCD televze

Specifikace:

šířka: 241,2 mm
délka: 185,7 mm
výška: 8,8 mm
hmotnost: 601 g
displej: multidotykový IPS 9,7″ s podsvícením s rozlišením 1024×768
procesor: 1GHz dual-core Apple A5
kamery: zadní HD kamera až 720p 30 snímků za sekundu se zvukem, přední VGA (640×480) až 30 snímků za sekundu se zvukem, geotagging

Novinkou jsou také „smart covers“, které se magneticky připnou k iPadu 2 a automaticky probudí zařízení při odejmutí a uspí při zakrytí.

iPad 2 poběží na , který vyjde 11. března pro , GSM, iPod Touch 3. a 4. generace, iPad a iPad 2. Přináší rychlejší webový prohlížeč s vylepšeným javascriptovým jádrem Nitro.

iOS 4.3

Přináší také vylepšené sdílení hudby mezi různými zařízeními Apple skrze . iTunes mají již 200 mil. registrovaných zákazníků. dostane nových 17 000 titulů vydavatelství Random House. Dosud si lidé stáhli přes 100 milionů elektronických knih.

Dalšího vylepšení se dočkalo i streamování obsahu skrze . A samořzejmostí je Personal Hotspot, tedy možnost vytvořit si internetové připojení až pro pět zařízení kdekoliv. Celkem je dnes na světě přes 160 milionů zařízení s iOS, včetně 100 milionů mobilní telefonů .

Zásadní novinkou přicházející s iPadem 2, který m zabudovaný gyroskop a akcelerometr, jsou aplikace a . Obě po pěti dolarech. iMovie umožní natáčet video přímo s pomocí iPadu. V Garageband můžete díky dotykovému LCD displeji a akcelerometru ovládat dotykem jednotlivé nástroje.

iPad 2 Garageband

iPad 2 imovie

Nový iPad 2 přichází ve stejných kapacitách a s identickými cenami jako původní iPad (16, 32, 64). Starý iPad zlevňuje o 100 dolarů. Letošní rok je rokem iPad 2, takže na iPad 3 si zcela jistě počkáme minimálně 10 měsíců.

Všechno je to náramně pěkné. Nový iPad 2 chválí dokonce i analytici z Wall Street, prostě proto, že je to skvěle navržený produkt. Pokrok v mezích zákona, který lze prodat za plnou cenu. A fanboys můžou opět začít fantazírovat co že přinese iPad 3. Nebo iPad 3D?

Tak či onak, včerejší tiskovka kromě iPadu 2 ukázala jinou, dost možná ještě důležitější věc. Steve Jobs žije. A vypadá docela fajn. Plytké řeči o tom, že mu zbývá už jen pár týdnů a jak bez něj půjde Apple do kytek tím rozprášil do oblak.

iPad 2 se začne prodávat od 11. března ve . V dalších 26 zemích pak od 25. března, včetně .

Na závěr se sluší zmínit, že iPad 2 je tak „eko“ jak to šlo: sklo displeje bez arsenu, bez BFR, displej bez mědi, bez PVC, hliník a sklo recyklovatelné. A to se počítá.