12
Led

iPad 2 do měsíce?

Akcie Apple vystoupaly na historická maxima. A bezpochyby budou ještě dál pokračovat. Apple totiž ve spolupráci s americkým mobilním operátorem uvedl dlouho očekávaný CDMA iPhone. Kromě toho spustil App Store pro Mac OS X a chystá iPad 2. pokračování

iPad 2 CES 2011 Las Vegas

Verizon CDMA nabídne společně s novým iOS 4.2.5 jednu skvělou novou fíčuru, a to wi-fi hotspot. Ze svého tak budete moct udělat přípojný bod až pro pět wifi zařízení.

Apple údajně hodlá stejnou fíčuru nabídnout i v klasických GSM iPhonech s novou verzí iOS 4.3. Zároveň samozřejmě firma připravuje také nové pro síť Verizon.

Od toho už je jen krůček k dohadům o tom kdy se vlastně dočkáme nového iPadu, nejspíš „iPad 2“ a co všechno bude umět. Prakticky jisté je, že bude k dispozici ve třech verzích, tedy wi-fi, 3G (UMTS) a CDMA.

iPad 2 by měl Apple ohlásit zhruba během následujících tří až čtyř týdnů. Podle prozatimních dohadů by měl mít retina display, tedy skvělý detailní současného iPhone 4, plus přední i zadní kameru.

Problém s „retina“ displejem pro iPad 2 je ale jednoznačný: musel by mít rozlišení 2560×1920 pixelů. Co je setsakra hodně a grafický čip by musel být pořádně výkonný, aby to všechno zvládal.

Takže společně s dalšími internauty odhadujeme, že iPad 2 sice bude mít vyšší rozlišení LCD displeje, ale nebude dosahovat kvalit retina displeje z . Očekává se také zvýšení kapacity na 128 GB model, který se shodou okolností objevil jako demonstrační zařízení na v Las Vegas.

Zahájení prodeje nového iPadu se očkává někdy v březnu-dubnu 2011.

A nakonec první statistiky nově spuštěného . Za první den staženo milion aplikací. Kdo by to byl býval nečekal?!

zdroj: macrumors