25
Led

iPad 2 a iPhone 5 poslouží jako peněženka!

Podle Bloombergu se Apple chystá do a integrovat NFC čipy. To umožní každému majiteli těchto krásných zařízení se svým novým nebo platit v obchodech, které jsou pro tento typ nákupů vybaveny. Bezhotovostně. pokračování…

Square platební karty

NFC čipy neboli „Near Field Communication“ dokáží komunikovat bezdrátově na vzdálenost přibližně 10-12 cm. Předpokládá se, že Apple by mohl virtuální peněženku propojit s iTunes účty, kterých už má pěkných pár stovek milionů.

Důvodů proč NFC čipy v iPhone 5/iPad 2 považovat za doslova revoluční záležitost je hned několik:

1) Když to bude mít iPhone 5, automaticky to budou mít všechny nové „chytré“
2) To automaticky přinutí obchodníky, aby NFC zařízení do svých obchodů zavedli
3) Propojení s se přímo nabízí. Apple už má informace o kreditních kartách a oblíbených produktech jako je hudba, filmy, seriály, hry. Teď k tomu přibudou i produkty běžné denní spotřeby, Apple vás tedy bude mít „na háčku“.
4) Tím se otevřou zcela nové možnosti pro vyvojáře aplikací, reklamní systém , v podstatě celý rozrůstající se ekosystém Apple

iPad 2 i iPhone 5 se podle zdrojů uvnitř společnost (inženýrů pracujících na obou projektech) objevít už tento rok. Mluvčí Apple Natalie Harrison pro Bloomberg samozřejmě odmítla cokoliv komentovat.

Zato zástupce společnosti Visa potvrdil, že firma je nadšená z toho že vidí NFC zařízení postupně přicházet na trh. Ještě aby ne, když hotovost zmizí a všechno půjde přes kreditní karty s tučnými poplatky pro Visa a další.

Placení s pomocí iPhone by mohlo začít už v polovině roku 2011.

BusinessInsider, Bloomberg