06
Kvě

iAd – zlatý důl pro vývojáře aplikací? HTML5 v Safari a další novinky

Robin Raszka, jeden z autorů úspěšné české iPhone aplikace Cookmate, se nad svém notepadu rozepsal o připravovaném reklamní systému iAd. Podle nových informací Wall Street Journalu bude Apple brát 1 cent za zobrazení a $2 za „tapnutí“, protože technicky to prostě není kliknutí a navíc klikání už se dneska prostě nenosí :). pokračováníiPhone OS

Raszka, inspirován Jeremy Olsonem, počítá, kolik by jako pasivní příjem vynesla jeho aplikace Cookmate s nasazením iAds a dochází k velmi zajímavým číslům. iAds mají pro vývojáře skutečně obrovský potenciál, i kdyby ty ceny zmíněné na začátku byly desetinové, jakože nebudou.

Apple pomalu ale jistě iAds dotahuje k dokonalosti. Aktuáně například přes nedávno skoupenou společnost Quattro Wireless představil pro 3rd party vývojáře užitečný nástroj, který zabrání tomu, aby se uživatelům zobrazovala reklama na aplikace, které už mají.

A co se děje v Applesféře dál? Steve Jobs si zase píše se svými fanoušky. Tentokrát komusi odpověděl na dotaz kdy bude Safari plně podporovat HTML5. Odpověď zní: brzy.

Šušká se také, že nový iPhone by mohl dokázat nahrávat video v HD kvalitě, tj. 1280×720 bodů. Fíhá, to by bylo pěkné! Docela to i odpovídá spekulovanému názvu iPhone HD a 5MPix foťáku. Uvidíme nejspíš už na Worldwide Developer’s Conference, která proběhne 7. až 11. června 2010.

Objevily se také nové funkce iPhone OS 4. Především jde o sdílení souborů, které už teď funguje na iPadu, nicméně Apple jej chce postupně dostat i do iPhone a iPod Touch. Navíc bude možné také jednoduše zavírat otevřené aplikace.

zdroj: macrumors