29
Dub

HP kupuje Palm, chá-chá!

Plodné jaro si přímo říká o nějaké ty akvizice. Spekulovalo se o tom, že ARM by celý mohl spolknout Apple. ARM později tyto spekulace vyvrátil. Místo toho si HP sluplo na prakticky dožívajícím Palmu. Transakce v hodnotě 1,2 mld. dolarů má umožnit HP naplno vstoupit na trh komunikátorů. pokračováníApple obrázky Palm-HP

HP tedy kupuje Palm i s jeho webOS za cenu 5,70 dolaru za akcii. Šéfem Palmu i nadále zůstane Apple odpadlík John Rubinstein, který je považován za jednoho ze strůjců úspěchu iPodu. Pod HP bude mít finanční jistotu a vynikající globální zázemí.

Zdá se tedy, jako by HP chtělo z webOS udělat třetího do hry vedle Google Android a iPhone OS. Právě kolem webOS se totiž točí v podstatě celá tisková zpráva týkající se prodeje Palmu. „Trh smartphonů je velký, profitabilní a rychle rostoucí; společnosti, které dokáží nabídnout integrované zařízení a zkušenosti si ukousnou větší část. Pokroky v mobilitě nabízejí výrazné příležitosti a HP se hodlá stát na tomto trhu lídrem,“ píše se doslova v tiskovce. Možná, že by HP chtělo webOS strčit i do svého tabletu místo nemotorných a pro tablet neupravitelných Windows?

Ve spojitosti Apple se dlouhodobě aktivně spekuluje nad tím, co vlastně dělá se svými miliardami „keš“ v bance. Čile se nabízejí nejrůznější fámy o tom koho všechno by mohl Apple koupit a padají obvykle samá pěkná velká jména a částky v řádech miliard dolarů. Jenže Apple na to, narozdíl od své konkurence, jde pěkně naopak.

Kupuje max. v řádech stamilionů originální lahodné malé jednohubky, jako je aktuální Siri nebo nedávné Intrinsity (týpci co umějí pořádně přetaktovávat ARM procesory) a Lala Music (online streamování hudby), se kterými se zavře do kuchyně a ukuchtí z nich ty nejlepší obědy a večeře, jaké umí.

zdroj: HP