24
Kvě

Google vs. Apple, konec Get a Mac, iPad předběhl Mac

Google a Apple do toho jdou na plno. Bývalý internetový vyhledávač představil vlastní Google TV. Jak odpoví Apple TV? Proti iTunes chce Google postavit vlastní vylepšení Android Marketu, kde bude nabízet hudbu. A spousta dalších novinek! pokračováníApple Mac iBookstore

Konference Google I/O přinesla záplavu novinek, skrze které se internetový gigant chystá dále pronikat do našich životů. A především osladit život konkurenci. Například dává vplén nový otevřený videostandard WebM, který se má postavit proti H.264 za kterým stojí Apple. Odborníci ale upozorňují, že WebM je do značné míry nedodělaný.

Google také ukázal novou verzi svého operačního systému Google Android a online tržiště Android Market. Objevila se tam nová část zaměřená na nákup muziky, jinými slovy takové webové iTunes. Teď ještě aby si Google dokázal vyhádat všechny ty vydavatele. Mluví se také o tom, že připravovaná desktopová aplikace od firmy Simplify Media (kterou Google koupil), umožní uživatelům jedním kliknutím streamovat veškerou hudbu z domácího počítače na jakékoliv Android zařízení.

Jenže to všechno teprve bude, a to ještě ne úplně jistě. Co je jisté je skutečnost, že iPad se prodává jako rohlíky a fascinuje úplně každého. Některé odhady mluví o tom, že předčí prodej počítačů Mac. Což vůbec nezní bláznivě. Odhaduje se, že týdně se jen ve Spojených státech prodá přes 200 000 kusů tabletu. Někde je čekací doba až tři dny.

Ba co víc, uvedení v dalších devíti zemích světa se iPad dočká už za pár dní, přesně 28. května. Už teď byl spuštěn mezinárodní App Store a iBookstore, který se plní minutu od minuty. Apple jede. A na zbytek roku má podle slov samotného Steva Jobse připravenu celou řadu dalších překvapení. Už se těšíme!

zdroj: macrumors