19
Srp

Google představí tablet s Chrome OS koncem roku

Pamatujete na Nexus One? Nejste sami komu se tenhle nadupaný mobil prakticky vypařil z paměti. První kousek hardwaru nesoucí značku Google jednoduše neuspěl. Vyvstává proto otázka: jak se bude dařit tabletu postavenému na Chrome OS? pokračování
Chrome OS Google tablet

Stejně jako v případě mobilního telefonu Nexus One, má jít v případě tabletu o zásadně geekovskou záležitost. Už tohle zní jako chyba, ale komu není rady… Google se opět vydává do boje ve spolupráci s HTC, které vyrobilo už Nexus One. Na straně operátora má figurovat Verizon, Applem ve Státech prozatím opomíjený, se kterým poslední dobou dost paktuje (viz. návrh síťové neutrality).

Žádné oficiální specifikace ani obrázky tabletu zatím neexistují. Na webu DownloadSquad se však objevila spekulace o platformě NVIDIA Tegra 2, multitouch LCD displeji s rozlišením 1280×720, 2 GB RAM, 32 GB SSD, wifi/bluetooth/LTE konektivitě, GPS, kameře a čtečce karet. Jasně, přesně takhle si dokonalý tablet představuje každý „geek“.

Otázka zní: na co? Bude snad Chrome OS tak náročný, že bude vyžadovat 2 GB RAM?! Vůbec celá ta zprávička na DownloadSquad zní trochu ožrale, když její autor spekuluje nad tím, že by Google tablet mohl být od Verizonu při dostatečně dlouhé smlouvě třeba i zadarmo. Anebo minimálně velmi levně. Další otázka: Chrome OS. Byl od začátku dělaný jako tabletový, nebo spíš netbookový systém? Jak si poradí s multi-touch ovládáním? Google tablet bude jedno velké překvapení a my se těšíme!