22
Čvc

Finanční výsledky Apple – opět padají rekordy

Pravidelné čtvrtletní výsledky hospodaření Apple znovu překvapují. Zatraceně silné a především neustále se rozšiřující portoflio produktů dává Apple všechny možnosti k růstu, které firma přičinlivě využívá. pokračování
Apple Mac logo dolar

Čtvrtletní příjmy jsou 15,7 mld. dolarů, čtvrtletní zisk 3,25 mld. Minulý rok touhle dobou to bylo 9,73 mld., resp. 1,83 mld. Slušný růst. Hrubá marže byla 39,1%. Prodej v mezinárodních vodách znamenal celkových 52% příjmů.

Co se týká samotných produtků, Apple vyexpedoval rekordních 3,47 mil. počítačů Macintosh. Potvrzuje se tím, že ostatní produkty jako je iPad a iPhone dělají reklamu i „velkým“ produktům jako jsou stolní počítače Mac či MacBook. Jistě pomáhá i celkový „buzz“ kolem Apple. Meziročně šlo o nárůst prodeje Maců o 33%. Za čtvrtletí se prodalo 8,4 mil. iPhone (61% zvýšení meziročně), a 9,41 mil. MP3 přehrávačů iPod (-8%). A nakonec to nejlepší, 3,27 mil. prodaných iPadů.

Steve Jobs, jako obvykle, slibuje, že Apple má navíc na letošní rok ještě připraveny další úžasné produkty. Jedním z nich nejspíš bude ona kouzelná dotyková destička pojmenovaná Magic Slate nebo tak nějak. Že by ultra-cool futuristický touchpad?

Celkově už Apple prodal více než 100 milionů zařízení s iOS, prozatím v pěti zemích také 1,7 mil. iPhone 4. K dispozici má 45,8 mld. dolarů „keš“. Průměrná cena prodaného iPadu je 640 dolarů. iPad se údajně prodává nejrychleji za celou historii Applu. Už to nejsou jen early-adopters, ale i „spotřebáci“. Není divu, že někteří analytici odhadují počet prodaných iPadů v roce 2012 ke 100 milionům kusů.

Na závěr lidé z Apple nezapomněli zmínit, jaké „stelární“ příležitosti je čeká v Asii a Pacifiku. V Číně i Jižní Koreji stoupají prodeje Maců o desítky nebo stovky procent. I ve starém světě ale je kam se rozšiřovat. Např. ve Španělsku už nebude jeden exkluzivní iPhone operátor, nýbrž hned tři.

zdroj: MacRumors