24
Čvn

Counter Strike: Source, iMovie, iPad a fronty na iPhone 4

Na iPhone 4 se po celém světe sedí fronty. Bílá verze je o něco větší výzva pro továrny, a tak bude až později. iMovie je na App Store. A Valve vydali Counter-Strike: Source pro Mac OS X. pokračováníXcode - Marble

Děje se toho spousta, a tak jen ve zkratce. iMovie logicky stáhnete jen do iPhone 4 a zaplatíte za něj 4,99 dolaru. Hmm. iPhone 4 má podle některých prvních dojmů a) problémy s příjmem signálu, pokud jej vezmete do ruky za specifické místo (podařilo se ověřit pouze u některých kusů) a b) s chybovým displejem, který má místy nepěkně zabarvený displej.

Valve Software nedávno spustili online distribuci Steam také pro Mac a teď se činí. Vydávají jednu hru za druhou. Teď si Mac hráči konečně mohou zahrát také Counter-Strike: Source, zatím poslední inkarnaci věčné klasiky. Nepochybuju o tom, že časem se dočkáme speciálního a výhodně naceněného balíčku všech Valve her, který by mohl obsahovat Half-Life 2, Team Fortress 2 a CS:S dohromady za nějakou pěkně kulatou sumu.

Bílý iPhone 4 se objeví teprve v polovině července. Jojo, udělat tu perleťovou bílou tak, aby ji nezprznil první škrábanec, to určitě není jednoduché. Navíc se objevují zkazky o tom, že i samotný černý iPhone 4 se překvapivě snadno poškrábě i přes ujišťování Apple o tom, že je nepoškrabatelný. Apple mimochodem vydal průvodce iPhone 4 a iOS 4, stahujte PDF (17,2 MB).

Adobe potvrdil Adobe Audition pro Mac, beta vyjde koncem letošního roku. Vypadá to celé náramně dobře. Projekt Marble není kódové označení pro nový interface Mac OS X, alébrž Xcode 4, sada vývojářských nástrojů pro Mac OS X a iOS 4. Hlavní změnou bude prý integrace Interface Builderu (proto nejspíš to zmatení kolem interface).

Jo a abych nezapomněl, za 80 dnů se prodalo tři miliony iPadů. To jde.