08
Čvn

Čím iPhone 4 mění pravidla hry. Zase.

Tak včera jsme si na WWDC odbyli oficiální představení iPhone 4, je čas se nad tím trochu rozepsat. Nový iPhone je pořádná šlupka, začíná to už bezkonkurenčním displejem, který nastaví standard pro všechna další zařízení včetně těch stolních, ale ani zdaleka to u něj nekončí. pokračováníiPhone 4 mění pravidla hry

Především je úžasné vidět jak multifunkční zařízení se z iPhone stává. Najednou s ním je možné natáčet a stříhat videa, publikovat je a číst a kupovat si na něm knihy. Znovu: u Apple nevládne technologie, ale obsah. Technologii je třeba na něco smysluplného použít.

Dál. Z Apple se stává Apple Broadcast Network. Apple objímá digitální obsah ze všech stran – hudba, knihy, software, hry, video, filmy. Tohle všechno dneska Apple prodává online a je v tom zdaleka nejlepší na celém (západním) světě. Má 150 mil. registrovaných zákazníků a čísla jejich kreditních karet.

iAd. Apple přidává do svého portfolia také reklamu a dokazuje tím, že se jedná o skutečnou mediální společnost nového věku. iAd má ambice a potenciál stát se největším reklamním systémem pro mobily – prostě proto, že je na iPhone a je od Apple. A v neposlední řadě – je do posledního šroubku dopracovaný.

Skvělým spojením je např. iAd a elektromobil Nissan Leaf. To je ukázka business symbiózy 21. století, která oběma stranám přinese úspěch. Steve Jobs řekl, že jen na druhou polovinu roku 2010 má nasmlouvánu reklamu za 60 mil. dolarů. V porovnání s reklamou na webu to zní jako pakatel. Jenže mobilní reklama se pořád ještě rozjíždí. A s iAd se konečně pořádně pohne kupředu.

Videotelefonování. Bomba. Prostě jen zavoláte a je to. Pouze při připojení přes wi-fi, alespoň zatím. Nicméně alespoň to bude fungovat – něco takového by se u sítí mobilních operátorů dnes stát zcela jistě nemohlo. Vždyť mají problém už jen s datovými 3G přenosy, včetně AT&T. Ápropos, exkluzivita AT&T na iPhone do konce letošního roku skončí. Pak se bude moct Apple se svým iPhone 4 naplno „rozkročit“. To bude teprve tóčo! Konkurence bude plakat.

zdroj: CenterNetworks