31
Kvě

Chystá se nová Apple TV s iPhone OS

Magazín Endgadget údajně obdržel podrobné informace o chystaném updatu Apple TV. Ta se nejspíš pro Apple brzy promění z pouhého „hobby“ ve skutečný plnohodnotný produkt, protože Google neohroženě kontruje se svou Google TV. pokračovánínová Apple TV

Nová Apple TV má prý připomínat „iPhone bez displeje“. Jinými slovy, bude v ní stejný hardware i software jako v nové generaci Apple mobilů. Namísto pevného disku bude ale Apple TV spoléhat na cloud.

Architektura nové verze Apple TV naplno využije všechno, co se představí v iPhone 4G/HD, prostě ve čtvrté generaci iPhonu, už zanedlouho na WWDC. Kromě jiného např. procesor A4. Nová verze Apple televize bude mnohem menší než ta aktuální, zhruba jako iPhone, s minimem portů a pouze 16 GB interní flash paměti. Přesto zvládne přehrávat 1080p video a bude stát pouze 99 dolarů.

Hlavní funkcí krabičky bude přehrávání (streamování) médií z cloudu. Propojením s Time Capsule ale bude možné data také ukládat. Bohužel zatím není jasné, zda bude možné využívat na nové Apple TV App Store a aplikace. Nicméně pokud chce Apple skutečně konkurovat Google TV, půjde o nezbytnost.

V minulosti se spekulovalo také o tom, že Apple TV by se mohl stát základem domácí herní konzole Apple. Propojením kvalitní HDTV, App Store, relativně výkonného hardwaru Apple TV a iPhonu jakožto ovladače už by něco opravdu vzniknout mohlo. Otázkou je, zda to vůbec Apple zajímá. Domácí herní konzole jsou totiž čím dál tím menší „terno“, jejich místo zastoupily handheldy čili přenosné hraní. A tady má Apple dvě z nejsilnějších pozic: iPhone a iPad.

zdroj: macrumors