02
Úno

Chystá Apple ještě jeden, větší iPad s OS X?

Šíří se zvěsti, že nedávno představený iPad by mohl být jen začátek. Podle všeho se v příštích pár letech dočkáme od Apple celé řady dotykových zařízení. Kromě spekulací o iMacu s dotykovým displejem se ukazuje, že na řadě je možná také větší iPad s úhlopříčkou až 15,4″ a OS X. pokračování…
Apple tablet - koncept velký iPad

Větší iPad? Koneckonců, proč ne. iPad je velmi specificky zaměřené zařízení. Tohle je ostatně podle některých budoucnost ICT technologií – malá, jednoduchá, jasně účelově zaměřená zařízení, která odvedou práci rychleji, snadněji a vydrží déle. Přesně to je iPad a průmysl vstupující do New World proto zažívá „Future Shock„.

My jsme ti freakové, kteří mudrují nad USB, kamerou, HDMI, multitaskingem a dalším, běžnému člověku naprosto nesrozumitelným balastem. Normální lidé se, zkusím si tipnout: chtějí dívat na videa z YouTube, procházet Facebook, brouzdat webem, číst si, hrát Farmville. Viz. článek „Proč další počítač mé matky bude iPad„.

Kde jsme to byli? Aha, podle TechCrunche chystá Apple větší iPad. OK, to by mohl být ten iPad, po kterém baží geekové. Větší displej, plnohodnotný Mac OS. V souvislosti s tím, že do Mac OS X 10.7 se vejde spousta multi-touch komponent. S tím souvisí i indície na dotykový iMac. Že by už na letošním WWDC?

TechCrunch spekuluje, že větší tablet by mohl přijít na trh už v roce 2011. OK, jako cesta se to nabízí – iPadu bude k dispozici celkem šest různých modelů, které se budou obměňovat řekněme jednou za dva roky. Jednou z cest kam růst je právě velikost displeje. Mohlo by jít o samostatnou luxusní niku, podobně jako např. MacBook Air.

Není bez zajímavosti, že Apple si dnes vyvíjí vlastní čipy, vlastní baterie, pouze LCD displeje bere dlouhodobě od LG. A nejspíš nemá ambice pouštět se samostatně do tohoto obrovského a nákladného byznysu. Zatím!

zdroj: macrumors