06
Kvě

Bílý iPhone, nové iMacy, 3D displej pro iPad?

Další záplava zpráv od Apple! Tak předně, bílý je konečně v prodeji. Trvalo to, ale je to tu. Apple také uvedl nové modely počítačů . A navíc se objevují spekulace o 3D displeji pro další a přechodu laptopů a možná i desktopů Apple na procesory ARM. pokračování
bílý iPhone 4

Přesně 28. dubna oficiálně začal prodej bílého iPhone 4. Převapivě nejprve na východní polokouli a v , jen o pár hodin později potom také v a . Bílý přichází na trh s desetiměsíčním zdržením. Ale už je k dispozici také v .

Jsou nějaké rozdíly mezi černým a bílým ? Trochu jiné senzory a přiblížení. Jinak jsou tyto úplně stejné a dokonce není bílý ani o trochu tlustší než ten černý, jak se na některých webech objevilo.

Nové počítače iMac! Jsou vybaveny čipsetem Sandy Bridge s IO technologií a čtyjádrovými procesory Core i5 nebo i7. Novinkou je také určená pro . Ceny začínají na při současném kurzu kolem 16 Kč skvělých 1199 dolarů. Přitom jsou nové iMacy až o 70 % rychlejší než předešlá verze.

iMac s 21,5″ úhlopříčkou má 500GB disk, jeden Thunderbolt konektor, 2,5 GHz Quad Core i5 a grafickou kartu AMD 6750M. Stojí oněch 1199 dolarů. Další modely u mají 1TB disk. Nejdražší iMac s 27″ úhlopříčkou LCD displeje, 3,1 GHz Quad Core, AMD 6970 stojí 1999 dolarů. Core i7 procesory lze dodat na přání.

nové počítače iMac Thunderbolt

Bude mít příští iPad 3D displej jako má nové ? Nejspíš ne. Ale je hezké o tom spekulovat. Magazínu RCR Wireless to údajně prozradilo několik zdrojů odkudsi z Hollywoodu. Nezapomínejme, že tam je spousta hodně divných lidí, kteří navíc mají v popisu práce si vymýšlet naprosté kokotiny.

Na druhou stranu, jsou to také byznysmeni. A když Apple řekne, že příští iPad bude , oni budou muset připravit záplavu a 3D seriálů, aby měli pro nový iPad 3D co prodávat. A nezapomínejme ani na hry! Kolem a kolem, není to zas až tak nepravděpodobné, jak to zní. Navíc, Apple se 3D displeji zabývá už dlouhou dobu, což dokazuje řada patentů.

AppleInsider také přinesl zajímavou zprávu. Týká se připravovaného . Kdo by to byl čekal, tahle verze prý bude především určena k updatu přes . Samozřejmě se objeví i „krabičková“ verze, ale kdo by se pro ni vláčel do obchodu, když si může svůj nový systém koupit pěkně online, rychle a jednoduše. Takhle se to má dělat v 21. století!

No a nakonec zpráva, která je ze všech asi nejméně pravděpodobná. Spekuluje se (na SemiAccurate), že Apple by mohl během následujících dvou až pěti let přejít z Intel procesorů na ARM – v laptopech a později snad i v desktopech. už teď využívá v iPadu a iPhone. Ale cpát je i do a a ? A do iMaců? To už zní jako velká pohádka.

ARM má sice velké plány, Apple by snad i díky své současné síle dokázal přinutit výrobce softwaru znovu překompilovat všechny své aplikace z x86 na ARM, ale… stálo by to za to? Je jasné, že tlak na snižování spotřeby, zmenšování zařízení, prodlužování aktivní doby atd. bude stále narůstat. Ale to dobře ví i Intel a bezpochyby se bude sakra snažit, aby každá nová řada procesorů byla ještě výkonnější a ještě méne náročná.

Na druhou stranu, Apple do technologie ARM poměrně značně investoval, získává čím dál tím více zkušeností, prodává stále více zařízení s ARM a ARM samotný se chce v budoucnu vydat 64bit směrem k vysoce výkonným procesorům.

macrumors