15
Pro

Apple uvažuje o investicích v Izraeli

Apple má na bankovních účtech víc než jeden roční rozpočet ČR. Se slušnou sumou se za vlády Steva Jobse příliš nehýbalo. Ledy tají teprve nyní. Spekuluje se, že Apple má zájem o izraelského výrobce flash pamětí a vybudování výzkumného centra v téže zemi.Apple se nejspíš chystá masivně investovat v Izraeli do polovodičů, foto: butane.chem.uiuc.edu

Pokud by se Apple rozhoupal k nákupu izraelského výrobce polovodičkových součástek Anobit, šlo by údajně o transakci v řádu $400-$500 mil. dolarů. Jednalo by se tak o největší nákup od roku 1997, kdy se do Apple vrátil Steve Jobs a koupil svůj NeXT.

Investice do polovodičů by byla nanejvýš logická. Anobit se specializuje na flash paměti pro mobilní a enterprise řešení. Jejich technologie MSP významně zlepšuje výkon i cenu flash pamětí.

Flash paměti jsou dnes pro Apple klíčovou komponentou – ačkoliv ještě první iPod měl pevný disk, iPad nebo iPhone si s pevným diskem prostě představit nelze. Místo něj využívají nejmodernější přenosná zařízení flash paměťi.

A SSD disky pomalu nacházejí cestu také do notebooků jako je MacBook Air, MacBook Pro a další. Druhá spekulace pak s výše zmíněným souvisí. Hovoří o tom, že Apple vybuduje v Izraeli výzkumné centrum zaměřené právě na polovodiče.

Izrael je dnes jednou z technologicky nejpokročilejších zemí. Svá výzkumná centra zde mají IBM, Google, Microsoft a další. Apple už dokonce angažoval i tamní veterány, jmenovitě Aharona Aharona, který by se o rozjezd tamního byznysu měl postarat.