27
Led

Apple tablet se jmenuje iPad

Steve Jobs konečně odhalil oponu. Tablet se jmenuje definitivně iPad. Má 9,7″ plně multi-touch LCD (IPS) displej, je tenký půl palce (0,8 cm), váží 0,68 kg. Baterie vydrží 10 hodin nebo měsíc stand-by módu. Akcelerometr, kompas, mikrofon, 16-64 GB flash paměti, 1GHz Apple A4 čip. Aplikace pro iPhone budou fungovat na iPadu ihned, je možné je roztáhnout na větší displej. Nový SDK s podporou iPadu k dispozici právě teď. pokračování…
Apple tablet keynote - iPad

iPad z velké části sází na hry, přišly téměř jako první na přetřes. Hned po nich přicházejí New York Times. Noviny na iPadu jsou ta opravdová zábava. Digitální žurnalistika v nové generaci.

Další na řadě: Eletronic Arts. Závodní hra Need For Speed Shift. Apple a hry? Ruku v ruce. Ty tam jsou doby, kdy herní průmysl Apple opomíjel – a naopak. Po grafické stránce sice nové NFS není žádná řacha, ale komu to vadí? Určitě ne 60 milionům lidí, kteří si koupili Wii nebo Nintendo DS.

Nová aplikace iBooks. Apple bude stavět na tom, co udělal Amazon s Kindle. iBook Store – obchod s knihami, které si koupíte a stáhnete přímo do iPadu. Všechna velká nakladatelství jsou ve hře, podle Jobs bude z iPadu nejen skvělá čtečka knih, ale i učebnic.

iWork pro iPad. Nová verze Keynote, Pages, Numbers. Přestavuje Phil Schiller.

Cena iPadu? Chá! Celkem šest verzí na trhu! Ty s wi-fi už za 60 dnů s cenou 499 dolarů (16 GB verze), 599 dolarů (32 GB verze) a 699 dolarů (64 GB). Za tři měsíce se dočkáme modelů se zabudovaným 3G. Ty budou stát 629, 729, resp. 829 dolarů. Cenové rozpětí doslova pro všechny.

Příslušenství! Dokovací stanice.

zdroj: gdgt, foto: GDGT