31
Srp

Apple prý šílí z Jobse a jeho Tabletu

A z toho tabletu se všichni pos&^~$! Vskutku, kromě vydání Snow Leopardu a očekávaného čerstvého refreshe iPodů v posledních pár týdnech Apple sajty nežijí ničím jiným než tabletem. MacTabletem. Tablet Macem. No prostě elektrickou plackou s logem jablka.
Appl Tablet Mac koncept
Povídá se, že od té doby co se Steve Jobs vrátil do práce, nežije celé Cupertino ničím jiným. Některé už to prý docela štve, protože Jobs jakožto pověstný puntičkář chce mít dotažené všechno podle svých představ.

Zatímco během doby, kdy byl Steve pryč si zaměstnanci údajně užívali relativní pocit svobody, teď chce mít velký šéf zase všechno pěkně pod palcem. Podle Wall Street Journal je tablet od Apple ve výrobě už dlouhá léta, přemýšlelo se o něm už kolem roku 2000.

Jeho vývoj měl několikrát začít a opět skončit. Prostě ještě nenastala ta správná doba. Takže teď? Na síti se objevuje čím dál tím spekulací. Tou hlavní je, že se pracuje na 10″ tabletu. A vedle toho ještě i na větších verzích s úhlopříčkami 13″ a 15″. Kdosi údajně tyhle přerostlé iPhony zahlédl v čínské továrně v Shenzuen. Byly hliníkové a běžel na nich Mac OS X 10.5.

Podle jiných spekulací bude ale úhlopříčka tabletu pouze 6″. A teď babo raď! Možné je, že menší poslouží především jako přenosná televize a herní zařízení plus čtečka e-knih, zatímco větší už bude uzpůsobený k „vážnější“ práci. Vlhký sen všech milovníků Apple, trekkies, geeků a vůbc veškerého internetového všudypodivínstva!

zdroj: gizmodo, thestandard