28
Čvc

Apple představi l Magic Trackpad a další novinky

Po Magic Mouse uvedl Apple na trh také Magic Trackpad. Kromě toho přivedl na svět nové iMac, vylepšené stolní počítače Mac Pro, nabíječku AAA (tužkových) baterií a 27″ LED Cinema Display. pokračování
Magic Trackpad

Magic Trackpad je zatrolená malá destička, která dá vašemu stolnímu počítači Mac všechny funkce dotykového multi-touch ovládání, na které jsou zvyklí např. uživatelé iPadu nebo iPhone. Funguje zcela bezdrátově s pomocí Bluetooth a páru tužkovek.

Trackpad můžete využít namísto myši anebo společně s ní, jak si usmyslíte. A to na jakémkoliv počítači Mac, včetně notebooků. Dva multitouch dotykové trackpady, wooow! Zařízení stojí 69 dolarů. K tomu si můžete pořidit ještě speciální Apple dobíječku na tužkovky.

Mac nabíječka na baterie

Ta je výjimečná tím, že ve stand-by stavu spotřebovává pouze 30 mW, namísto běžných 315 mW (jak udává Apple). V balení navíc dostanete šest tužkových baterií, které využijete např. v Magic Mouse nebo klávesnici. Nejsou to jen tak ledajaké baterky. Údajně mají životnost až 10 let!

iMac nové - červenec 2010

Co je dál nového? Nové iMacy. Mají v sobě procesory Intel Core i3, Core i5 a Core i7 a nové grafické karty. Novinkou je také 27″ LED Cinema Display. Nový LCD displej s rozlišením 2560×1440 a cenou 999 dolarů zůstane v nabídce Apple jako jediný. Po vyprodání zásob 24″ (cena snížena na 799 dolarů) a 30″ verze už tyto nebudou v nabídce.

Mac Pro SSD disky

27 LED Cinema Display

Nové modely Mac Pro v sobě ukrývají ten nejsilnější hardware dneška. Můžete si objednat až 12 jader s až 2,93 GHz procesory a SSD disky. Je to pěkná pálka, ale stříhání HD filmů a tvorba multimédií vám pak půjde od ruky jako nikde. A to je pro dnešek vše, přátelé! Tádydádydádydá.