26
Led

Apple opět trhá rekordy, iPad v březnu?

Apple včera zveřejnil finanční výsledky prvního čtvrtletí fiskálního roku 2010, tedy posledního čtvrtletí roku minulého. Pro upřesnění: to je doba, kdy jsou vánoce! A jak se dalo čekat, Apple opět trhá rekordy. Příjmy se vyhouply na 15,68 mld. dolarů a čistý zisk na 3,38 mld. Minulý rok touhle dobou to bylo 11,88 mld. vs. 2,26 mld. pokračování…
Media Markt

Prodeje mimo Spojené státy americké dělaly 58% všech příjmů. Výrazné zvýšení se projevilo především díky přijetí nových učetních standardů, které započítávají také zisky z prodejů iPhone a Apple TV.

Za zmíněné čtvrtletí se prodalo 3,36 mil. počítač Mac, o 33% více než před rokem. Dále pak 21 milionů MP3 přehrávačů iPod (+8%) a 8,7 mil. mobilů iPhone (+100%).

„Když se na to podíváte, překvapivě zjistíte, že Apple je dnes 50+ mld. společností,“ řekl Steve Jobs. „Nové produkty, které se chystáme uvést tento rok jsou velmi silné, začneme už tenhle týden se zásadním novým produktem, ze kterého jsme opravdu nadšení,“ dodal.

A další zajímavosti ve zkratce. Apple otevřel 10 nových obchodů, celkem jich má 283. Navštívilo je 50,9 mil. lidí. Čína má podle Tima Cooka „velký potenciál“ s ohledem na prodej iPhonů. Proč Apple spolknul Quattro? Odpovídá Peter Oppenheimer: „Chceme nabídnout vývojářům jednoduchou cestu k vydělávání peněz,“ prý zejména v případě aplikací, které jsou zdarma.

A ještě k tabletu/iPadu: německý Media Markt se prokecl, že iPad půjde do prodeje 1. března za cenu 499 euro s předplatným T-Mobile nebo za 899 euro bez něj. Přitom nedávné zprávy z USA zase říkají, že cena zabletu se ani v nejmenším neblíží 1000 dolarů. Media Martk zprávu rychle stáhl, přesto se stačila rozšířit. Možná jen další mlžení? Uvidíme zítra!