08
Bře

Apple na Oskarech – první reklama na iPad, na trhu od 3. dubna

První televizní reklama na iPad byla uvedena během 82. předávání cen americké akademie, neboli Oskarů. Na galavečeru se prý ukázal také Steve Jobs. Ápropos, náš hrdina! Odpověděl v poslední době na dva zásadní emaily. První od americké sajty Slashat.se se ho ptal „Bude iPad ve verzi wi-fi podporovat tethering přes iPhone?“ A Steve Jobs říká: „Ne.“ Druhá otázka: „Opravdu vydrží iPad na jedno nabití baterie pracovat až 10 hodin?“ Odpověď: „Ano, nevěřící Tomáši, opravdu vydrží.“ Zajímavé je, že první odpověď poslal Steve z iPhonu, druhou z iPadu. pokračování

Apple iPad


Ohlášené datum pro uvedení iPadu na trh, tedy 3. dubna, zatím platí pouze pro Spojené státy americké a wi-fi verzi. Předobjednávky na všechny modely začínají už 12. března. Wi-fi a 3G verze se ačne prodávat i v dalších zemích až koncem dubna.

Mimochodem, víte, kdo je největším konkurentem Apple? No přeci Sony. Tahle firma si už z Velkého Jablka pěkně dlouho nadělává do kalhot. Podle Wall Street Journalu už má tak nahnáno, že potichu vyvíjí konkurenci pro iPad, iPhone i iPod Touch. To tedy brzo!

Přitom hernímu handheldu PlayStation Portable se nevedlo nijak špatně. Sic se ho prodalo o polovinu méně než Nintenda DS, ale pořád hodně přes 50 milionů kousků. Jenže Sony totálně promarnilo obrovskou šanci, kterou s PSP mělo.

A nakonec skvělá zpráva pro všechny jablíčkáře. Apple se podle Fortune stal znovu nejobdivovanější společností na světě. Ale to přeci není nic nového, že. Google i Amazon můžou jenom závidět! Kdo by také mohl odolat a z 4200 šéfů nevybrat právě Steva Jobse za nejobdivovanějšího CEO…