16
Srp

Apple konkurencí pro Nintendo?

Nový iPhone od Apple je víc než hezká hračka. Umí volat a brouzdat po webu i psát SMS. Kromě toho se ale ukazuje, že Apple má s iPhone mnohem dalekosáhlejší plány. O vstupu společnosti Apple do herního průmyslu už se spekuluje dlouho. Podle některých zdrojů je akcelerometr využívaný v iPhone ke zjištění natočení mobilu podobný tomu, co je v ovladači herní konzole Wii (Wiimote).

iPhone vs. Wii

V kuloárech se šušká, že Apple má s iPhone velké plány, protože například nejmenovaná velká vývojářská společnost (možná id Software?) už dříve dostala iPhone technologii k testování. iPhone by se tak mohl stát konkurencí pro handheld herní konzole Nintendo DS i PlayStation Portable (zejména ale pro DS díky podobnému stylu ovládání – dotyková obrazovka, možnost naklápění, kterou Nintendo ke svému DS teprve chystá).
Jisté nevyužité herní obvody byly také objeveny v zařízení Apple TV (spekulace – Apple TV jako herní konzole). To tak ve spolupráci s iPhone jako ovladačem (i když to už je hodně velké fantazírování) mohlo posloužit jako herní konzole a konkurence pro Wii.

zdroj: electronista