28
Led

Apple iPad podrobnosti: telefonování, bez foťáku

Analytici si prý nový iPad zamilovali. Média přítomná na včerejším představení jakbysmet – odezva tabletu je prý úžasně rychlá, ačkoliv se sem tam objeví nějaké ty bugy. Není divu, do vydání wi-fi verze zbývají dva měsíce. Rámeček není z nejtenčích, což jsme kritizovali i v případě HPMicrosoft tabletu. Nakonec, za něco te iPad je potřeba chytit. Bude možné přes placku telefonovat? pokračování…
Apple iPad

Zřejmě jen přes VoIP. 3G verze sice bude mít GSM SIM slot a ve Spojených státech si u AT&T budete moct koupit dva datové plány: za 15 dolarů měsíčně pro 250 MB, za 30 dolarů měsíčně neomezeně, obojí bez smlouvy. Jde ale pouze o datové přenosy, nikoliv o volání. Datové tarify pro uživatele mimo USA budou k dispozici do června.
Apple iPad
Nový iPhone OS SDK 3.2 funguje pouze na iPadu a některé změny leccos napovídají. Např. vývojáři aplikace iCall zjistili právě přítomnost možnosti VoIP volání, které dříve nebylo povolené. iPad podporuje externí displej, který je možné připojit přes dokovací konektor. Sdílení souborů je možné na PC i Macu.
Apple iPad
Co iPadu chybí? V iPhone OS SDK 3.2 prozatím chybí multitasking, alespoň podle oficiální dokumentace. iPad také nemá foťák, tudíž ani blesk, chybí také podpora Flashe. Co nechybí je podpora pro univerzální aplikace, které poběží na iPhone i iPadu. Rozlišení iPad displeje je 1024×768 při 9,7″.
Apple iPad
Standardní výbavou budou aplikace jako Safari, Notes, Google Maps, osobní management atd. A samozřejmě i speciální verze iTunes. e-Knihy mají v obchodě iBooks stát kolem 15 dolarů.

zdroj: MacRumors