07
Led

CES 2010: Microsoft, HP představují vlastní tablet, chá!

Další ročník veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 byl slavnostně otevřen keynotem Steva Ballmera z Microsoftu. Ten mluvil o všem možném a mimo jiné tak představil tablet od HP. Smůla je, že o něm vlastně nic zásadního neřekl a malá placka se jen tak mihla před fotoaparáty a videokamerami. HP má sice připravené jakési pochybné promo video, ale to neukazuje prakticky NIC.
HP Slate tablet
Je vidět, že velcí hráči vyčkávají. Anebo ještě lépe: nevědí, co si počít. Netuší s čím přijde Apple, a tak ho to nechají raději nejprve vyzkoušet, stejně jako v případě iPhone, a pak budou možná dohánět. Na tablet zařízeních už si několikrát v minulosti vylámali zuby a nechtějí riskovat znovu.

HP Slate tablet

Kdo si může dovolit riskovat jsou malé mladé začínající firmy – Paradigm Shift, Haleron a jiní. Ty může Apple se svým iTabletem/iSlate pomoct vynést výš, zatímco staré kádry zapadnou ještě hlouběji do marastu totálního zapomnění a bezvýznamnosti.

V neposlední řadě se sluší podotknout, že to co duo HP&Mrkvosoft ukázalo je docela hnusné – kdo chce na svém tabletu tak obrovský rámeček, který navíc nemá naprosto žádnou funkci, tudíž je naprosto zbýtečný a ohyzdný?!

zdroj: Engadget

4 komentáře u “CES 2010: Microsoft, HP představují vlastní tablet, chá!

 1. Jak to, že nemá žádnou funkci? Někam přeci musíš umístit mega logo HP a samolepy od Mrkvosoftu, ne. :-D

 2. už se nemůžu dočkat jak jim apple vypálí rybník. každý znalý ví, že toto je jen pokus napodobit apple po stránce designu i marketingu. snad si kluci nemyslej že s touhle sockou apple trumfnou….. :D

 3. Hosi Hosi:D po tom co jsem se dneska dozvedel o iPadu se applu musim smat jeste vic. Tak dlouho to taji a pak vydaj jen zvetsenej iPhone?:D:D lamy.
  Co bezpecne vim, ze Jobs ma trh zmaklej dokonale, takze by prodal i shnilej parek v rohliku. BTW proti applu nic nenam, prave naopak macbooky a ipody jsou suprova vec. Jen ten iPhone me tam sere a ted jeste iPad.

 4. jan jan
  vidno že to serie len teba
  ja sa smejem
  SLATE skončil – vieme , bublina – prááásk
  iPad sa predava – velmi dobre
  iPhone je celkom fajn,netreba cez neho navrhovať auta a písať knihy v Office a robiť prezenacie (však ano pan Hulan)
  a iPhone HD – bude ešte lepšie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.