01
Dub

Nový iPhone HD – vyšší rozlišení, frontální kamera?

iPad je venku a přichází čas těšit se na další nový produkt! Tedy nový iPhone. Podle Engadgetu se bude jmenovat iPhone HD a svému jménu dostojí novým displejem s rozlišením 960×640. Kromě toho možná přibude také frontální kamera a určitě multitasking. pokračování

iPhone zadní strana

V létě uplyne právě rok od vypuštění iPhone 3GS a je tedy nasnadě, aby se ven vykutálel nový. iPhone HD nezní špatně a vzhledem k tomu, že konkurence fluše ven nové mobily se stále vyšším rozlišením, bylo by to jen logické.

Na druhou stranu, vyšší rozlišení nutně znamená i úpravu uživatelského rozhraní, aplikací a podobně. To zas jde ruku v ruce s iPadem, jenže… no uvidíme. Podle všeho má nový iPhone obsahovat čip založený na A4 podobném jako je v iPadu, což opět dává smysl.

iPhone OS 4.0, který bude hlavní jednou z hlavních novinek uvedených spolu s novým iPhonem, má navíc konečně „naplno“ podporovat multitasking. A to takovým způsobem, na který jsou zvyklí uživatelé Mac OS X z Exposé. To by bylo pěkné!

Na pravý, uživatelský multitasking už ostatně nastal čas. Původně jej Apple v iPhone vynechal proto, aby šetřil baterie. Jenže mezitím se multitasking stačil objevit ve Windows Mobile, Blackberry a Google Android a tak je nasnadě, že iPhone jej potřebuje také. Jenže jsou tu i další háčky, tím největším je bezpečnost.

Buď jak buď, všechna tahle krása se na nás má z jablečného nebe snést už 22. června, v úterý. Třikrát hurá Stevu Jobsovi!

4 komentáře u “Nový iPhone HD – vyšší rozlišení, frontální kamera?

 1. viem ze som trochu offtopic, ale chcel by som sa spytat?
  ma niekto skusenosti s objednanim iPhonu cez oficialnu stranku apple.com tam stoji iphone 3G 8gb 99 dolarov, co je vyborna cena…a postovne zdarma…dost nad tym uvazujem.

 2. chtěl bych se zeptat na tu první recenzi z 4.4.2010 v 12:45. Jestli si uz uzivatel peter ten iPhone na oficialni strance koupil a jakto dopadlo?

 3. jemine nebudte blbý ludia
  ta cena ja s pospisom zmluvy u operatora AT&T
  telefon je blokovany a odblok nejde zatial spraviť a asi nepojde
  (nefunkčný u ineho operatora)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.