08
Čvn

WWDC 2011: iOS5 – přichází svět bez PC

Každoroční konference Apple je v plném proudu. Od 6. do 10. června patří příznivcům , stejně jako patří všem fanouškům her a herní výstavě E3. O novinkách už jsme psali, je načase zaměřit se na , druhý hlavní tahák konference. pokračování
iOS 5 iPad iPhone iPod Touch

Hlavního updatu se dočkají v páté generaci mobilního OS notifikace. Ty mají vlastní Notification Center, kde se všechny agregují a vy jimi můžete snadno procházet.

Zcela zásadní změnou v iOS 5je to, že zařízení s tímto operačním systémem budou moct fungovat zcela bez PC. Aktivace zařízení i updaty mohou nyní probíhat čistě přes wi-fi. Synchronizace knihovny taktéž. V okamžiku, kdy se zařízení dobíjí, vyhledávají se asociované iTunes knihovny a automaticky synchronizují..

S pomocí AirPlay Mirroringu můžete pouštět displej na vaší s připojenou . Hluboko v novém iOS5 je integrován Twitter, včetně aplikací jako Camera, Photos, Maps a . S pomocí je také možné updatovat kontakty.

Game Center je upraveno o profilové avatary, doporučení přátel, možnot nakupovat hry přímo z Game Centera. Mobile Safari umí záložkové brouzdání, rychlé přepínání mezi záložkami, novinkou je Safari Reader kam si můžete uložit články pro přečtení později. Reading List – seznam toho co si chcete přečíst – si můžete synchronizovat skrze všechna svá iOS zařízení.

iMessage. Jednotný systém zasílání zpráv přes všechna iOS zařízení. Pokud posíláte na iOS zařízení (což Apple zjistí z čísla na které chcete zprávu odeslat), neposíláte už SMS či MMS, ale datovou multimediální iMessage přes wi-fi nebo 3G. Real-time indikace psaní a samozřejmě doručenky. Zprávy budou doručeny na všechna iOS zařízení, která adresát vlastní.

Nová aplikace News Stand, souputník iBooks, kam si můžete nechat doručovat nová čísla vašich oblíbených magazínů. Automaticky. iOS 5 bude dostupný už letos na podzim pro , , , a 3. a 4. generaci .

Během prezentací se objevilo pouze několik málo zmínek o využití rozpoznávání hlasu. Uvidíme, jak se to vyvrbí do podzimu.

2 komentáře u “WWDC 2011: iOS5 – přichází svět bez PC

  1. „přichází svět bez PC“ to je zase výkřik do tmy!

  2. No už se těším na novinky, docela by se mi hodil nový IPod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.