08
Čvn

WWDC 2011: iOS5 – přichází svět bez PC

Každoroční konference Apple je v plném proudu. Od 6. do 10. června patří příznivcům , stejně jako patří všem fanouškům her a herní výstavě E3. O novinkách už jsme psali, je načase zaměřit se na , druhý hlavní tahák konference. pokračování
iOS 5 iPad iPhone iPod Touch

Hlavního updatu se dočkají v páté generaci mobilního OS notifikace. Ty mají vlastní Notification Center, kde se všechny agregují a vy jimi můžete snadno procházet.

Zcela zásadní změnou v iOS 5je to, že zařízení s tímto operačním systémem budou moct fungovat zcela bez PC. Aktivace zařízení i updaty mohou nyní probíhat čistě přes wi-fi. Synchronizace knihovny taktéž. V okamžiku, kdy se zařízení dobíjí, vyhledávají se asociované iTunes knihovny a automaticky synchronizují..

S pomocí AirPlay Mirroringu můžete pouštět displej na vaší s připojenou . Hluboko v novém iOS5 je integrován Twitter, včetně aplikací jako Camera, Photos, Maps a . S pomocí je také možné updatovat kontakty.

Game Center je upraveno o profilové avatary, doporučení přátel, možnot nakupovat hry přímo z Game Centera. Mobile Safari umí záložkové brouzdání, rychlé přepínání mezi záložkami, novinkou je Safari Reader kam si můžete uložit články pro přečtení později. Reading List – seznam toho co si chcete přečíst – si můžete synchronizovat skrze všechna svá iOS zařízení.

iMessage. Jednotný systém zasílání zpráv přes všechna iOS zařízení. Pokud posíláte na iOS zařízení (což Apple zjistí z čísla na které chcete zprávu odeslat), neposíláte už SMS či MMS, ale datovou multimediální iMessage přes wi-fi nebo 3G. Real-time indikace psaní a samozřejmě doručenky. Zprávy budou doručeny na všechna iOS zařízení, která adresát vlastní.

Nová aplikace News Stand, souputník iBooks, kam si můžete nechat doručovat nová čísla vašich oblíbených magazínů. Automaticky. iOS 5 bude dostupný už letos na podzim pro , , , a 3. a 4. generaci .

Během prezentací se objevilo pouze několik málo zmínek o využití rozpoznávání hlasu. Uvidíme, jak se to vyvrbí do podzimu.