03
Bře

iPad 2 – tenčí, lehčí, bílý. Ale hlavně: Steve Jobs vypadá dobře!

Včerejší tiskovka Apple přinesla všechno, co jsme si přáli. – tenčí, lehčí, se dvěma kamerami, A5 dvoujádrem a bílou variantou. iMovie a Garageband pro . iOS 4.3. iTunes 10.2. Ale hlavně tam byl a opět jasně vzkázal světu: ještě neumírám! pokračování
iPad 2

iPad 2 má stejný 9,7″ displej jako první iPad. Je o 33 % tenčí než „jednička“, má kameru vpředu a vzadu a navíc nový dvoujádrový 1GHz procesor A5.

Dosud se prodalo 15 milionů iPadů. Steve Jobs potvrdil, že je to dosud nejúspěšnější start jakéhokoliv zařízení . Díky přední kameře podporuje nový iPad 2 , tedy videokonference.

iPad 2 facetime videokonference

Zadní půjde nejspíš využít např. pro aplikace rozšířené reality (). Každopádně zvládá natáčet v rozlišení . iPad 2 vydrží stejně jako původní až 10 hodin v činnosti a 30 dnů ve stand-by.

iPad 2 bílý

3G modely iPadu 2 budou kompatibilní s GSM i CDMA sítěmi, budou tedy v USA dostupné pro zákazníky Verizon i AT&T. Mezi nové příslušenství patří HDMI adaptér s možností konverze grafiky na 1080p (ten půjde strčit i do a 4. generace, i starého iPadu).

iPad 2 HDMI 1080p LCD televze

Specifikace:

šířka: 241,2 mm
délka: 185,7 mm
výška: 8,8 mm
hmotnost: 601 g
displej: multidotykový IPS 9,7″ s podsvícením s rozlišením 1024×768
procesor: 1GHz dual-core Apple A5
kamery: zadní HD kamera až 720p 30 snímků za sekundu se zvukem, přední VGA (640×480) až 30 snímků za sekundu se zvukem, geotagging

Novinkou jsou také „smart covers“, které se magneticky připnou k iPadu 2 a automaticky probudí zařízení při odejmutí a uspí při zakrytí.

iPad 2 poběží na , který vyjde 11. března pro , GSM, iPod Touch 3. a 4. generace, iPad a iPad 2. Přináší rychlejší webový prohlížeč s vylepšeným javascriptovým jádrem Nitro.

iOS 4.3

Přináší také vylepšené sdílení hudby mezi různými zařízeními Apple skrze . iTunes mají již 200 mil. registrovaných zákazníků. dostane nových 17 000 titulů vydavatelství Random House. Dosud si lidé stáhli přes 100 milionů elektronických knih.

Dalšího vylepšení se dočkalo i streamování obsahu skrze . A samořzejmostí je Personal Hotspot, tedy možnost vytvořit si internetové připojení až pro pět zařízení kdekoliv. Celkem je dnes na světě přes 160 milionů zařízení s iOS, včetně 100 milionů mobilní telefonů .

Zásadní novinkou přicházející s iPadem 2, který m zabudovaný gyroskop a akcelerometr, jsou aplikace a . Obě po pěti dolarech. iMovie umožní natáčet video přímo s pomocí iPadu. V Garageband můžete díky dotykovému LCD displeji a akcelerometru ovládat dotykem jednotlivé nástroje.

iPad 2 Garageband

iPad 2 imovie

Nový iPad 2 přichází ve stejných kapacitách a s identickými cenami jako původní iPad (16, 32, 64). Starý iPad zlevňuje o 100 dolarů. Letošní rok je rokem iPad 2, takže na iPad 3 si zcela jistě počkáme minimálně 10 měsíců.

Všechno je to náramně pěkné. Nový iPad 2 chválí dokonce i analytici z Wall Street, prostě proto, že je to skvěle navržený produkt. Pokrok v mezích zákona, který lze prodat za plnou cenu. A fanboys můžou opět začít fantazírovat co že přinese iPad 3. Nebo iPad 3D?

Tak či onak, včerejší tiskovka kromě iPadu 2 ukázala jinou, dost možná ještě důležitější věc. Steve Jobs žije. A vypadá docela fajn. Plytké řeči o tom, že mu zbývá už jen pár týdnů a jak bez něj půjde Apple do kytek tím rozprášil do oblak.

iPad 2 se začne prodávat od 11. března ve . V dalších 26 zemích pak od 25. března, včetně .

Na závěr se sluší zmínit, že iPad 2 je tak „eko“ jak to šlo: sklo displeje bez arsenu, bez BFR, displej bez mědi, bez PVC, hliník a sklo recyklovatelné. A to se počítá.

4 komentáře u “iPad 2 – tenčí, lehčí, bílý. Ale hlavně: Steve Jobs vypadá dobře!

 1. Na celém iPadu 2 je nejlepši ten magnetický kryt. Geniálně jednoduché a navíc funkční. Nejen že to je kryt, ale i podložka a stojánek…

 2. Jojo, tyhle malý detaily dělaj z Apple apple :)

 3. co je apple bez jobs-ovych realizovanych napadov v apple?

  nas domaci iPad je jednoznacne genialne realizovana myslienka
  momentalne jej ziadna napodobenina realne nekonkutuje tak aby som ju povazoval za lepsiu.

  sice ide len o hracky, neviem si predstavit ze by bol moj syn bez nej.

  snad sa bude takto darit aj len samotnemu apple napriek tomu ze historia ukazala nieco ine.

 4. Naprosto revoluční, nedrželi se při zdi, vylepšení jsou dostačující a nápadité.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.