25
Led

iPad 2 a iPhone 5 poslouží jako peněženka!

Podle Bloombergu se Apple chystá do a integrovat NFC čipy. To umožní každému majiteli těchto krásných zařízení se svým novým nebo platit v obchodech, které jsou pro tento typ nákupů vybaveny. Bezhotovostně. pokračování…

Square platební karty

NFC čipy neboli „Near Field Communication“ dokáží komunikovat bezdrátově na vzdálenost přibližně 10-12 cm. Předpokládá se, že Apple by mohl virtuální peněženku propojit s iTunes účty, kterých už má pěkných pár stovek milionů.

Důvodů proč NFC čipy v iPhone 5/iPad 2 považovat za doslova revoluční záležitost je hned několik:

1) Když to bude mít iPhone 5, automaticky to budou mít všechny nové „chytré“
2) To automaticky přinutí obchodníky, aby NFC zařízení do svých obchodů zavedli
3) Propojení s se přímo nabízí. Apple už má informace o kreditních kartách a oblíbených produktech jako je hudba, filmy, seriály, hry. Teď k tomu přibudou i produkty běžné denní spotřeby, Apple vás tedy bude mít „na háčku“.
4) Tím se otevřou zcela nové možnosti pro vyvojáře aplikací, reklamní systém , v podstatě celý rozrůstající se ekosystém Apple

iPad 2 i iPhone 5 se podle zdrojů uvnitř společnost (inženýrů pracujících na obou projektech) objevít už tento rok. Mluvčí Apple Natalie Harrison pro Bloomberg samozřejmě odmítla cokoliv komentovat.

Zato zástupce společnosti Visa potvrdil, že firma je nadšená z toho že vidí NFC zařízení postupně přicházet na trh. Ještě aby ne, když hotovost zmizí a všechno půjde přes kreditní karty s tučnými poplatky pro Visa a další.

Placení s pomocí iPhone by mohlo začít už v polovině roku 2011.

BusinessInsider, Bloomberg

7 komentářů u “iPad 2 a iPhone 5 poslouží jako peněženka!

  1. Jenom si neumím představit, jak někdo tahá z tašky pořád ještě hamatný iPad, aby s ním „mávnul“ pro potvrzení platby.

  2. Teď si na to kápnul, určitě budu na benzínce vytahovat iPad :D, ale iPhone to už je něco jiného…

  3. Když to bude mít iPhone 5, automaticky to budou mít všechny nové „chytré“ mobilní telefony – lol, to už hlavně Nexus S má.. Nic novýho, další věc se kterou přicházi Apple pozdě.. Ale pak už to vidim jak všichni, včetně autora tohohle článku, budou psát jak všichni výrobci po vzoru Apple implementujou NFC čipy.. Tak tohle je moc..:D:D:D

  4. Dobrý den chci se zeptat kdy by měl vyjít na trh v Americe nový iPhone 5? Děkuji

  5. to je super až přijde na trh ta 5 hned si ji koupím doporučiji vám to už mám 4 a ta je super !!!!
    nečekejte a kupte si ji!!!!:))

  6. již je rok 2015 a společnost apple stále NFC ve svích zařízeních nemá, kde je problém?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.